KVĚTEN

Řecko – Peloponés

28. 4. 2017 – 8. 5. 2017

Na této výpravě využijeme trajekt z Benátek do Patrasu. Trajekt odjíždí v sobotu 29. 4. 2017 ve 12:00 z Benátek, proto je odjezd naplánován již na pátek v 9:00 z Prahy. Přiblížíme se k Benátkám tak, abychom druhý den byli na jistotu alespoň hodinu před odjezdem u trajektu. Do Patrasu přirazíme ve 21:00, proto zde hned přenocujeme a v pondělí ráno se vydáme na cestu kolem celého poloostrova.

Tento mnohdy opomíjený motorkářský ráj si v ničem nezadá ani s Korsikou, a dalšími obdobnými destinacemi. Čekají nás stovky kilometrů krásných klikatých silniček, výhledy na moře i do hornatého vnitrozemí, starověké památky a středomořská příroda.

V průběhu asi 1500 km v Řecku, navštívíme místa jako Olympia, pobřežní zatopené jeskyně v Diros, druhé nejjižnější pevninské místo v Evropě ( první je až ve Španělsku ), poloostrov Monemvasia, hrad v Nafplio, Meteoru a mnohé další zajímavosti.

Na cestu domů využijeme opět trajekt, ale tentokrát z města Igoumenitsa, odkud nás přepraví zpět do Benátek v neděli 7. 5. 2017 a k přesunu domů máme, díky svátečnímu pondělí, dva dny.

Pojedeme pouze po silnici, proto doporučuji silniční pneumatiky … budeme se naklánět 😉

Při vhodné příležitosti, bude možnost využít spaní na pláži nebo jiném vhodném místě, a tak je potřebná kempingová výbava. Jestli máte raději stan nebo „širák“ je na každém z Vás.

Minimální počet účastníků jsou 4, maximální 8.

Nejzazší termín, pro registraci na tuto výpravu, je 31. 3. 2017 ve 23:59. V případě Vašeho zájmu, zasíláme po tomto termínu fakturu na 75% z ceny výpravy, jako nevratnou zálohu na pokrytí trajektu a ostatních výloh. Při nenaplnění minimálního stavu 4 lidí, je tato výprava k 1. 4. 2017 v 00:00 zrušena.

Cena výpravy na Peloponés je 10700 Kč

V ceně je zahrnuto: cestovní pojištění, mapové podklady ( trasa a POI do GPS ), nahrání kompletní mapy Řecka do navigace zn. Garmin, DVD se zpracovaným videem z cesty + fotografie, balíček cestovního jídla, kontrola motocyklu před cestou, zajištění lístků na trajekt, služby průvodce.

Služba průvodce znamená: plánování trasy, vyřízení veškerých formalit potřebných k cestě (dle potřeby: lodní lístky, letenky, víza…), vedení výpravy po celou dobu cesty, zajištění ubytování, zajištění pomoci při zdravotních či technických potížích.

V ceně není zahrnuto: palivo, trajekt, cena ubytování a jídlo.

Pokud máte zájem o tuto výpravu, nebo v případě jakéhokoliv dotazu, nás kontaktujte zde:  https://www.facebook.com/MOTOGUIDEcz-276589492738481/?ref=bookmarks  

nebo zde:  info@motoguide.cz

nebo na tel. : +420 776 602 104

popřípadě přes našeho nového partnera ENDUROŠKOLA  http://www.enduroskola.cz/

info :

V Řecku jsou všechny služby, jídlo i pohonné hmoty o něco dražší, než u nás. Běžná cena ubytování v hlavní sezóně se lehce přehoupne přes 60 Euro. My však jedeme mimo sezónu. I přesto musíme počítat s cenou 30 – 50 E / os. / noc. Cena naturalu 95 je 42 – 45 Kč/ l .

Dále je nutné počítat s cenou za trajekt, která bude okolo 200 E / os. , včetně zpáteční trasy .

Celková cena této výpravy, pro jednotlivce, se bude pohybovat okolo 35000 Kč. Vše záleží na aktuálních cenách pohonných hmot, ubytování a kurzu.

Tuto destinaci mám dobře projetou a patří mezi mé oblíbené. Peloponés, z hlediska motocestování, je to nejlepší, co může Řecko nabídnout.