KORSIKA – 15. 9. – 24. 9. 2017

Na této výpravě navštívíme francouzský ostrov Korsika, takže opět využijeme odpočinkový trajekt. Ten nám odjíždí 16. 9. 2017 ve 22:30 z francouzského Toulonu a přiráží na Korsiku do Bastie 18. 9. 2017 v 8:00. Odjíždět se bude v pátek v 9:00 od obchodu Enduroškola v Radotíně. Cesta do Toulonu je sice delší, ale dává nám šanci využít maximálně čas a plout přes noc, což nám umožňuje vyrazit v neděli ráno z trajektu rovnou na poznávací trasu, bez zbytečného zdržení.

Z Bastie projedeme úvodní seznamovací trasou na západní pobřeží ostrova, kde se na 3 noci ubytujeme a odkud budeme vyrážet na jednodenní výlety po okolí, na lehko, bez kufrů, aby jsme si jízdu na tomto překrásném místě dosytosti užili.

Ve středu se přesuneme na východní pobřeží, kde budeme dvě noci na stejném místě a na lehko budeme poznávat druhou stranu ostrova, až do pátku ( včetně ), kdy nám z Bastie odplouvá trajekt ve 20:00 do italské Savony, kde budeme v sobotu ráno v 6:00, čímž získáme dostatek času na přesun domů.

Na této výpravě nebude potřeba žádné kempingové vybavení, protože spíme 2x na trajektu, na Korsice budeme mít ubytování zařízeno v apartmánech a 2x při cestě na/ a  z trajektu využijeme motel. Kilometrový nájezd bude cca 4000, včetně přesunů.

Minimální počet účastníků jsou 4, maximální 10.

Nejzazší termín, pro registraci na tuto výpravu, je 31. 7. 2017 ve 23:59. V případě Vašeho zájmu, zasíláme po tomto termínu fakturu na 75% z ceny výpravy, jako nevratnou zálohu na pokrytí trajektu, ubytování a ostatních výloh. Při nenaplnění minimálního stavu 4 lidí, je tato výprava k 1. 8. 2017 v 00:00 zrušena.

Cena výpravy na Korsiku je 11500 Kč

V ceně je zahrnuto: cestovní pojištění, mapové podklady ( trasa a POI do GPS ), nahrání kompletní mapy Korsiky do navigace zn. Garmin, DVD se zpracovaným videem z cesty + fotografie, balíček cestovního jídla, kontrola motocyklu před cestou, zajištění lístků na trajekt, služby průvodce.

Služba průvodce znamená: plánování trasy, vyřízení veškerých formalit potřebných k cestě (dle potřeby: lodní lístky, letenky, víza…), vedení výpravy po celou dobu cesty, zajištění ubytování, zajištění pomoci při zdravotních či technických potížích.

 

V ceně není zahrnuto: palivo, dálniční poplatky, trajekt, cena ubytování a jídlo.

Pokud máte zájem o tuto výpravu, nebo v případě jakéhokoliv dotazu, nás kontaktujte zde:  https://www.facebook.com/MOTOGUIDEcz-276589492738481/?ref=bookmarks  

nebo zde:  info@motoguide.cz

nebo na tel. : +420 776 602 104

info : Korsika je francouzský ostrov, proto je potřeba počítat s francouzskými cenami  jídla i paliva. Ubytování bude jíž za mimosezónní ceny. Cena benzínu se může vyšplhat i přes 40Kč/ l . Cena zpátečního trajektu s kajutou pro 4 lidi je cca 130 E/os. Dále je nutné počítat s mýtem na francouzských a italských dálnicích při přesunech na/ a z trajektu.

Celková cena této výpravy se bude pohybovat kolem 35tis Kč na jednotlivce,dle aktuálních cen paliva, ubytování a kurzu Eura.

závěrem rada, jak ušetřit náklady: Je možné využít toho, že budeme jezdit „na lehko“ a nabalit si nějaké jídlo a pití s sebou, alespoň na ty první 3 dny na jednom místě a první dva dny na trajekt. Dále je možno na místě nakupovat v klasických obchodech, na místo restaurací, a tak citelně snížit náklady na tuto výpravu.