MAROKO  6. 10.  – 22. 10.2017

Na tuto výpravu za poznáním země nazývané „bránou do Afriky“ budete v pátek 6. 10. 2017 přepraveni letecky až do jihošpanělské Malagy, kam Vám budou dovezeny Vaše, popřípadě zapůjčené motorky (nabídka – 1x BMW R 1200 GS LC, 1x BMW R 1150 GS, 1x F 800 GS, 1x F 650 GS ), včetně ostatního vybavení (kufry, oblečení a helmy). Čekat na Vás budeme v kempu, kde přenocujeme a ráno společně přejedeme na trajekt do Algeciras. Odtud přeplujeme do Ceuty, projdeme hraniční kontrolou a vyrazíme pobřežní cestou směrem na El Hoceima.

Následujícího rána budeme mít před sebou plných 12 dní a přes 4000 km po Maroku, na nichž navštívíme mimo jiné místa, jako opuštěné doly v Aouli, fascinující oblast písečných dun Erg Chebbi pod Merzougou, kde se necháme vyvést na celý večer přímo do dun na velbloudech a uvidíme západ slunce v dunách, překrásnou soutěsku Gorges Dadés, starodávné hliněné město Ait Ben Haddou, další písečnou oblast Sahary, kde přespíme v připraveném kempu v Mhamidu. Odtud přejedeme na západní pobřeží k Atlantickému oceánu a navštívíme zde starou vojenskou pevnost Fort Bou Jerif. Dále si projedeme krásnou skalnatou oblast kolem Tafraoute. Navštívíme Marakesch, vodopády Ouzoud, modrobílé městečko Chefchaouen a mnoho dalších zajímavostí, které nikde v Evropě nemají obdoby.

Cesta zpět bude již známá procedura, jen v opačném pořadí: celnice, trajekt, přesun do kempu, kde naložíme motorky a Váš odlet do Prahy. Motorky si po domluvě vyzvednete v obchodě Enduroškola v Radotíně.

Pro tuto výpravu je vhodnější hrubší vzorek pneumatik. Přímo do dun jezdit nebudeme ( k vyzkoušení však čas bude ), většina trasy bude po slušném asfaltu, ale přesto se nezpevněným cestám vyhýbat nebudeme, proto doporučuji alespoň TKC80, Karoo3 nebo i Mitas E 09 a podobné.

Kempingová výbava povinností.

Minimální počet účastníků je 5, maximální 8.

Nejzazší termín, pro registraci na tuto výpravu, je 15. 9. 2017 ve 23:59. V případě Vašeho zájmu, zasíláme po tomto termínu fakturu na 75% z ceny výpravy, jako nevratnou zálohu na pokrytí letenek, trajektu a ostatních výloh. Při nenaplnění minimálního stavu 6 lidí, je tato výprava k 16. 9. 2017 v 00:00 zrušena.

Cena výpravy do Maroka je 24 500 Kč

     V ceně je zahrnuto: přeprava motocyklu do Malagy a zpět, cestovní pojištění, balíček cestovního jídla, kontrola motocyklu před cestou, zajištění letenek a lístků na trajekt, služby průvodce.

     Služba průvodce znamená: plánování trasy, vyřízení veškerých formalit potřebných k cestě (dle potřeby:lodní lístky, letenky, víza…), vedení výpravy po celou dobu cesty, zajištění ubytování, zajištění pomoci při zdravotních či technických potížích.

V ceně není zahrnuto: palivo, letenky, trajekt, cena ubytování, jídlo, vstupné a atrakce.

Pokud máte zájem o tuto výpravu, nebo v případě jakéhokoliv dotazu, nás kontaktujte zde:  https://www.facebook.com/MOTOGUIDEcz-276589492738481/?ref=bookmarks  

nebo zde:  info@motoguide.cz

nebo na tel. : +420 776 602 104

     info : v Maroku je cena benzínu o něco nižší, než u nás, stejně tak ubytování i jídlo.

Cena zpáteční letenky je cca 7500 Kč, cena trajektu Algeciras – Ceuta a zpět cca 3000 Kč.

Celkové náklady pro jednotlivce na tuto výpravu budou kolem 50 000 Kč v závislosti na aktuálních cenách a kurzu.